بک لینک

مزایا و معایب دستگاه های کپی
#1
فناوری خروجی های دفتری را دچار تغییر و تحول کرده و دستگاه های کپی را به پرینترهای قابل اتصال به شبکه تبدیل نموده است. همانند هر  راحتی که ممکن است توسط افراد سوء استفاده شود، خروجی با کیفیت دستگاه های کپی نیز ممکن است  به تخطی از مالکیت معنوی کمک شایانی بکند. زمانی که می خواهید بر روی مزایای که این دستگاه ها برای شرکت یا مدرسه شما ارائه می کنند تمرکز کنید، ممکن است نکات مثبتشان بر نکات منفی که دارند بچربد اما برخی از نکات منفی این دستگاه ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
تولید مجدد اسناد:
به جز برای پرینترهای چند کاره با حجم بالا، دستگاه های کپی همانند منابعی که برای پرینترهای لیزری خریداری می کنید بر روی تونر تکیه دارند.  هر چقدر هزینه ای که برای تجهیزات خود صرف می کنید بیشتر باشد، رزولوشون و نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود . در برخی از موارد نتیجه کار از لحاظ بصری به گونه ای است که ممکن است از سند اصلی قابل شناسایی نباشد.  دستگاه های کپی  تک رنگ یا رنگی می توانند حجم بسیار زیادی از کپی ها را در مدت زمان کوتاهی ارائه کنند. راحتی و قابل اعتماد بودن چنین  دستگاه هایی در تولید عناصر کپی می تواند نگرانی بسیار بزرگی در حوزه امنیت اسناد، دزدی  سند،کپی رایت، جعل و تقلب یا سایر موارد قانونی ایجاد کند. در تنظیمات کسب وکار، دفاتر قانونی یا پزشکی یا هر سناریوی دیگری که در برگیرنده  داده های شخصی یا قابل اعتماد است دستگاه های کپی می توانند خطر و تهدید بزرگی برای اطلاعات موجود باشند.
راحتی کاربرد:
همانطور که می دانید دستگاه های کپی در گذشته فاقد فیدر خودکار سند بودند و نمی توانستند چندین کپی را به طور همزمان مدیریت کنند. با این حال تجهیزات جدید  فرایند کپی از سند را به یک فرایند راحت تبدیل کرده اند. یکی از این دستگاه ها که به رایانه دفتری یا شرکتی متصل شده است می تواند جایگزین پرینترهای دسکتاپی متعددی  شود و فناوری را در اختیار کاربر قرار دهد که در آن کپی های دوطرفه تولید می شود، اسناد با صفحات متعدد جمع اوری می شود و اشکال پرینت شده برای تولید  سریع کپی ذخیره می گردد، از روی شیشه دستگاه کپی فکسی ارسال می شود و خروجی آن به صورت ایمیل ارسال می گردد. این راحتی می تواند عملیات اداری را سریع تر و ساده تر کند، اما پیچیدگی کنترل های کپی کننده می تواند کاربران را به انتخاب گزینه های اشتباه  سوق دهد و کاغذ و منابع را به هدر دهد.
هزینه های عملیاتی:
از آنجایی که اکثر دستگاه های کپی مانند پرینترهای لیزری عمل می کنند، آنها مخلوط پودری از  مواد پلاستیکی و رنگی را بر روی سطح ورقه های کاغذ می پاشند. این فرایند پاشیدن به گرما متکی است و همین امر باعث مصرف برق زیادی می شود و هزینه های دفتر  افزایش می یابد. همچنین کپی کننده ها نیاز به مواد مصرفی همچون تونر  دارند که می تواند بیش از مواد معادل آن برای پرینترهای لیزری نیازمند هزینه باشد. این کارتریج ها با کارایی بالا ممکن است بیشتر از منابع مصرفی مرتبط با پرینترهای دسکتاپی عمر کنند اما این عملکرد  نیازمند قیمت بالاتری است. دستگاه های کپی به خصوص در عملیاتی با حجم  بالا ممکن است نیازمند خدمات رسانی دوره ای  برای حفظ عملکرد خروجی خود باشند. قرارداد خدمات می تواند هم منابع و هم نگهداری را پوشش دهد اما هزینه ثابت دیگری را به هزینه های شما می افزاید.
حفظ و نگهداری  داده ها:
دستگاه کپی که اطلاعات سند را برای فراخوانی و خروجی فوری ذخیره می کند، برای فکس ها و ایمیل هایی که شما کپی می کنید از یک هارد دیسک داخلی استفاده می کند تا اسکن صفحات را برای بازیابی کوتاه مدت یا بلند مدت حفظ نماید. این ذخیره سازی داده ها باعث راحتی کارکرد های اداری می شود، اما می تواند اطلاعات مهمی را در معرض خطر سوء استفاده اتفاقی یا عمدی قرار دهد. مانند هر هارد دیسک دیگر، مکانیزم ذخیره سازی در یک کپی می تواند مدت ها پس از پاک کردن اطلاعات و اسناد از آن، اسرار را  در معرض دید دیگران قرار دهد. به همین خاطر به  هنگام فروش یا از بین بردن یک سیستم، همان مقررات امنیتی که برای هارد دیسک های کامپیوتری اعمال می شود بر روی این دستگاه ها نیز باید اعمال گردد.
تعمیرات دستگاه کپی:
همانطور که دستگاه کپی بسیار مفید است خراب شدن آن ضرر بسیاری به همراه خواهد داشت زیرا در مدت زمانی که دستگاه خراب است شما قادر نخواهید بود که از دستگاه استفاده کنید. به همین دلیل باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعمیر دستگاه اقدام نمود و دستگاه با سیکل کاری خود وارد کرد. کپی امداد در سریعترین زمان ممکن دستگاه کپی شما را در محل تعمیر خواهد نمود.
منبع: نمایندگی تعمیر کپی 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان