کپی مطالب از کتاب
سلام
میخواستم بدونم کپی مطالب یک کتاب در وبلاگ با ذکر منبع مجازه یا نه؟
تصویر توسط ناظم حذف شد.
تنها استفاده از " متن " در امضا مجاز می باشد.
مجاز ! مگه خارجه ! اين مساله به مدير سايتي كه ميخواين ازش كتاب رو كپي كنيد مربوطه و ما هم كه در مورد قانون كپي رايت مدير اون سايت و شرايط اون چيزي نميدونيم ! منم تو بارسا نيوز مطالب كپي ميزارم ولي لينك و اسم منبع رو هم قرار ميدم ! از مديرش سوال كنيد بهتره
برای یکی از سایتام مشکلی پیش اومده . چند روز انجمن نمیام .
 سپاس شده توسط atanaghedifar
سوال من اینه که میشه از کتاب کپی کنیم یا نه؟
تصویر توسط ناظم حذف شد.
باید دید که کتاب در چه حد و اندازه ای هست , مثلا نویسنده یک کتاب به جرم انتشار محتوای ان از دست مدیریت سایت کتاب بانک شکایت کرده بود و ایشون رو به زندان انداخته بودند.
(91-2-31، 12:15 صبح)atanaghedifar نوشته است: سوال من اینه که میشه از کتاب کپی کنیم یا نه؟

ميشه اين كار رو كرد؛ ولي با احتياط عمل كنيد و سعي كنيد نويسنده و يا انتشارات رو مطلع كنيد تا احياناً به دردسر نيفتيد.
اگه انقدر مشكل سازه پيشنهاد ميكنم اين كار رو نكنيد بهتره . فك كنم در اين زمينه مثل خارج باشه !
البته اسم اون سایت کتابناک بود :

http://www.irwebnews.com/ketabnak-com-closed.html

http://www.irwebnews.com/campaign-suppor...ators.html
 سپاس شده توسط alaedin
البته در آخرين اطلاعيه ي ايران وب نيوز اومده كه كتابناك برگشت . با كمك نقدي 1300 نفر جريمه ي 5 ميليون توماني پرداخت شد .
خب من نمیخوام که کل کتاب رو بذارم.میخوام چند تا بخش رو بذارم با ذکر منبع.
تصویر توسط ناظم حذف شد.
میتونید بگذارید اما ذکر منبع و نام نویسنده یا منتظر ضروریه.حتی برای کاهش ریسک بهتره که یه صفحه ی جداگانه ساخته و تمامی اطلاعات و ویژگی های کتاب مثل ناظر و قسمت و .... رو توش بذارید بعد توی پست بهش لینک بدید.حداقل کمی ریسک رو پایین میاره.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان