بک لینک

آموزش هوشمند سازی ساختمان با نرم افزار ets
#1
Rainbow 
سلام خدمت دوستان هوشمند سازی ساختمان امروزه به یکک نیاز تبدیل شده و بسیاری از ساختمان های جدید به این تکنولوژی گرایش دارند و از سیستم هوشمند سازی ساختمان بهره میبرند هوشمند سازی ساختمان به منظور جلوگیری از هزینه های زیادی در مصرف می باشد.
مزایای هوشمند سازی ساختمان عبارتند از:
1-امنیت بالا
2-سنسور حضور برای زمانی که کسی نیست فعال میشود
3-بهینه سازی مصرف
4-تنظیم شدت نور
5-و صد ها امکانات دیگر و به علاوه کنترل از راه دور این ساختمان که می تونید با استفاده ار برنامه کاربردی ساختمان خود را کنترل و مانتیتورینگ نمایید 
برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت هوشمند سازی ساختمان آترینا مراجعه فرمایید ادرس :www.atrinaco.com 
پاسخ
#2
هوشمند سازی ساختمان چیست؟
سیستم مدیریت ساختمان (BMS (Building Management System سیستمی است که به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به شرایط محیطی، تغییرات لازم را به طور خودکار اعمال می­ نماید . این سیستم می ­تواند با توجه به کاربری ساختمان طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت­ ها اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم­­ های روشنایی، سیستم­ های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاق ها و سیستم صوتی و تصویری نظارت داشته باشد.
ساختمانی که مجهز به سیستم مدیریت BMS باشد اصطلاحاً به آن ساختمان هوشمند می گویند . این سیستم به ساکنان این امکان را می دهد که از تجهیزات به صورت کاربردی تر استفاده نموده و احساس امنیت و آسایش را در آنها افزایش می ­دهد و همچنین می ­تواند موجب صرفه ­جویی انرژی گردد. این ساختمانها با استفاده از یکپارچه نمودن چهار عنصر اصلی سیستم­ ها، ساختار، سرویس و مدیریت و با برقراری ارتباط میان آنها محیطی پویا و مقرون به صرفه بوجود آورند. هوشمندسازی  دربرگیرنده مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها برای مانیتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم و حیاتی ساختمان می باشد.
هدف: پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرامین انجام می شود به شکلی که عملکرد اجزاء مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی در فضای مورد استفاده باشد.
این سیستم در برگیرنده تمام سرویس های الکتریکی، مکانیکی و حفاظتی ساختمان از قبیل سیستم گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، آسانسور، نیروگاه برق اضطراری، پله برقی، کنترل روشنایی، دوربین مدار بسته، اعلام و اطفای حریق، کنترل تردد و … می باشد. مهمترین هدف های هوشمند سازی ساختمان  را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

·        ایجاد محیطی مطلوب برای ساکنین

·        بدون نیاز به پیمانکار دائمی ساختمان

·        جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی

·        استفاده بهینه از تمامی تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها

·        ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی عملکرد

·        قابلیت مانیتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل توسط اینترنت

·        کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به نگهداری و بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی

·        با توجه به یکپارچه سازی ساختمان، تمام تجهیزات و امکانات بشکل یکپارچه کارکرده و قابلیت تداخل

·        قابلیت گرفتن گزارش های آماری از تمامی تجهیزات و عملکرد آنها به منظور بهینه سازی مصرف و عملکردسیستم مدیریت ساختمان یا بی‌اِم‌اِس (به انگلیسی: Building Management System) که گاهی با عنوان سیستم اتوماسیون ساختمان نیز شناخته می‌شود، یک سامانهٔ مبتنی بر رایانه است که برای کنترل و نظارت بر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی داخل ساختمان (مانند تهویه، روشنایی، سیستم قدرت، سامانهٔ آتش‌نشانی و ایمنی) در داخل ساختمان‌ها نصب می‌شود.
سیستم مدیریت ساختمان شامل دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار است، سخت‌افزارها معمولاً به صورت اختصاصی به وسیله میکروکنترلرها پیاده‌سازی می‌شوند و نرم‌افزارها نیز ممکن است به صورت اختصاصی برای سیستم نوشته شوند، در برخی از سیستم‌ها از نرم‌افزارهای کنترل و مانیتورینگ برای کنترل ونظارت بر عمل کرد بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. ارتباط میان سخت‌افزار و نرم‌افزار توسط یکی از پروتکل‌های DeviceNet، SOAP، XML، BACnet، LonWorks و MODBUS و usp و lan و... پیدا سازی خواهد شد. اجزای اصلی این سیستم شامل :
۱-کنترل کننده مرکزی
 ۲- کنترل کننده محلی
۳- کنترل کننده اینترنتی
 ۴- سنسورها 
پاسخ
#3
با تشکر از مطلب مفیدتون
پاسخ
#4
سلام ممنون از اطلاع های مفیدتان لطفا از سایت من هم که در زمینه ی کلینیک زیبایی است دیدن کنید
پاسخ
#5
سلام ممنون از اطلاع های مفیدتان لطفا از سایت من هم که در زمینه ی ترخیص کالا است دیدن کنید
پاسخ
#6
سلام ممنون از اطلاع های مفیدتان لطفا از سایت من هم که در زمینه ی کرکره برقی  است دیدن کنید
پاسخ
#7
سلام ممنون از اطلاع های مفیدتان لطفا از سایت من هم که در زمینه ی مدرسه ی گل آرایی  است دیدن کنید
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان