ایده شات
در مورد native advertising چقدر شنیده اید؟
#1
یک کاربر عادی در روز بیش از 63 تبلیغ بنری مشاهده میکند. این یعنی ماهیانه 5709 بنر تبلیغاتی. 

کوری بنر پدیده ایست که محققان اینترنت و بازاریابی سالهاست در مورد آن تحقیق کرده و به دنبال راه کارهای جدید برای افزایش تاثیرگذاری تبلیغات، به مدل جدیدی از تبلیغات به نام native advertising رسیده اند.

native advertising سیستمیست که به تبلیغ دهندگان این امکان را میدهد تا تبلیغ خود را در قالب مطالب سایت شما منتشر کنند. هرچند در نگاه اول این مدل شبیه به رپورتاژ اگهی مباشد، ولی در واقع در اجرای اینگونه تبلیغات از اصول فراگیری و گستردگی تبلیغات کلیکی استفاده میشود.

نتایج جالب تحقیقاتی بر روی کاربران آنلاین نشان داده که در سال 2012 فقط 0.04 درصد از کاربران اینترنتی روی تبلیغات بنری افقی (که به عنوان بهترین نوع بنرها شناخته میشوند) کلیک میکنند که بخشی از آنها نیز اشتباها و ناخواسته روی تبلیغات شما کلیک کرده اند. این در حالیست که فقط 8 درصد از کاربران بیش از 85 درصد از کلیک ها را انجام میدهند که خود آمار بسیار بدی برای تبلیغات بنری است. 

همین تحقیقات نشان داده که تبلیغات "همگون و سازگار با رابط کاربری سایت میزبان" این رقم را تا 200 درصد افزایش میدهد. 

متاسفانه در حال حاضر در ایران اینگونه تبلیغات فقط در فرمت رپورتاژ آگهی مرسوم است و به صورت سیستماتیک روی این مدل تبلیغاتی کار نشده که عمدتا به علت سختی کار و مشکلات عمده فنی native advertising میباشد. از طرفی شرکت های بزرگتر که بنرهای گران قیمت سایت های معتبر را اجاره میکنند، صرفا جهت برندسازی و یا تثبیت برند از این شیوه های استفاده میکنند و هدف خود را جذب کاربر یا بازدید کننده نمیدانند.

این درحالیست که تبلیغات "همگون با رابط کاربری میزبان" آمارهای بسیار خوبی برای جذب unique visitor و طبیعتا ROI بالاتری را نشان میدهد.

البته سایت های مختلف در ایران با قبول رپورتاژ آگهی سعی در افزایش بهره وری تبلیغات سایت خود دارند ولی شاید نزدکترین راهکار شبیه به این سیستم تبلیغاتی توسط وبسایت موضوع آزاد ارائه میشود که تبلیغ دهندگان میتوانند با درج محتوای خود (و ترجیحا تولید محتوای خوب) به صفحه اول این سایت آمده و به صورت همگون و سازگار با سایر مطالب سایت محتوای خود را تبلیغ کنند. هرچند سیستم ارائه شده در موضوع آزاد به صورت متمرکز است درحالی که سیستم تبلیغات همگون از شبکه وبسایت ها استفاده میکند. 

با تولید محتوای مفید برای کاربر، و تبلیغ به صورت همگون، شانس دیده شدن شما 200 برابر خواهد شد. شاید وقت آن شده که سایت های ایرانی هم کمی به فکر کاربران خود بیفتند و از حجم غیر قابل تحمل بنرهای تبلیغاتی کاسته و با راهکارهای جدید تبلیغاتی درآمدهای خود را افزایش نیز بدهند. پیشنهاد میکنیم راه کار های جدید را امتحان کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط respa ، amirARSHAN79 ، parmiss
#2
به نظر من هنوز کشور ما مردمش انقدر اطلاعات و اشنایی با اینترنت ندارن بیشتر باید تو حوزه موبایل حرکت کرد
پاسخ
#3
تبلیغات بنری واقعا اذیت کننده هستن
پاسخ
 سپاس شده توسط mojtaba79


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان